לפרסום חייגו: 050-5788255

אנשים ועסקים בהעוטף

אנשים ועסקים

"אני זוכה לסייע לזוגות וליחידים לממש את המטרות שהם מציבים לעצמם"

אריה אשדת, תושב העוטף העוסק מזה שנים רבות בתחום הייעוץ הזוגי והדרכות הורים, מספר על המקצוע ועל תחושת השליחות: "גיבשתי שיטה ייחודית המסייעת לזוגות במשבר לצאת מהמעגלים השליליים לדרך חדשה של שותפות וצמיחה הדדית"

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

אריה אשדת, תושב נווה שבמועצה האזורית אשכול, עוסק בייעוץ זוגי ופרטני,  הדרכת הורים והרצאות. הוא נולד וגדל ברמת הגולן, ובשנת 2001 הגיע לעצמונה ללמד במכינה הקדם-צבאית. עם המעבר של המכינה לאחר ההתנתקות, התיישב יחד עם משפחתו ביישוב נווה, שם הם מתגוררים עד היום. הוא מספר שתמיד הייתה לו זיקה לעולם הטיפולי, "זה עניין אותי ומשך אותי, ובשלב מסוים החלטתי שאני נכנס יותר לתחום הזה".

בשנת 2008 החל ללמוד ייעוץ נישואים ומשפחה, ולאחר מכן הוסמך גם להדרכת אנשי מקצוע בתחומים אלה. כיום הוא מנהל במכללת י.נ.ר בירושלים את התכנית להכשרת מנחי הורים, ובמקביל מלמד גם בתכנית להכשרת יועצי זוגיות. בירושלים גם ממוקמת אחת משלוש הקליניקות שלו, כאשר השתיים האחרות נמצאות בבאר שבע ובנווה.

"רציתי לזכות ליטול חלק משמעותי בשיפור מצב ההורות והזוגיות בחברה הישראלית, ולכן עמלתי על גיבוש שיטה ייחודית שמסייעת לזוגות במשבר לצאת מהמעגלים השליליים לדרך חדשה של שותפות וצמיחה הדדית", מספר אריה. בתחום ההורות בנה מודל חדשני, עליו הוא כותב כיום דוקטורט, המודל ממוקד בפיתוח המוטיבציה של הילד, והוא מסייע להורים לצאת ממעגלים של סמכות כוחנית אל מעגלים של מנהיגות הורית מעוררת השראה, "על מנת לאפשר לילדים לגבש את האישיות שלהם מתוך הזדהות פנימית עם הערכים עליהם מחנכים אותם ההורים". מעבר לטיפולים הפרטניים, מעביר אריה הרצאות במגוון תחומים הקשורים לזוגיות וחינוך, "בהרצאות שלי אני משלב בין יידע אקדמי עדכני, לבין ניסיון רב מהשטח. כל ההרצאות מציידות את השומעים בכלים אפקטיביים ויישומיים".

אריה משתף בתחושת השליחות שהוא חש לנוכח העזרה אותה הוא מעניק למטופלים, "אני מאושר בזכות לסייע לזוגות לבנות את המשפחה שעליה הם חלמו, הן מהבחינה הזוגית והן מבחינה ההורית, ובנוסף לסייע לאנשים שחווים משברים שונים, לצאת מהמשבר ולחזור למסלול חיים תקין".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: