לפרסום חייגו: 050-5788255

מאמרים בהעוטף

פתיחת הליך לפי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי

הליך פשיטת רגל, או במילים אחרות פתיחת הליך לפי חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, הוא הליך קצר יותר משהיה בעבר. מאז שהועבר חוק חדלות פירעון בספטמבר של שנת 2019, יכולים בעלי עסקים ואנשים פרטיים לעבור פשיטת רגל קצרה יותר ולהתחיל בתהליך שיקומי הדרגתי. במסגרת החוק הזה קיימים 4 מסלולים אפשריים שכדאי להכיר.

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

4 המסלולים של החוק החדש

תוכנית פירעון בפשיטת רגל כוללת 4 מסלולים אפשריים עבור מי שמעוניין להגיש בקשה לפשיטת רגל:

  1. קבלת צו לשיקום כלכלי מבית המשפט – צו מיוחד מטעם המערכת המשפטית כולל תכנית מסודרת לתשלום החובות, קיומם של נכסים בקופת הנשייה והוראות שינחו את החייב לגבי מימוש נכסים אלה. מטרתה של התכנית היא להוביל את החייב לסיום תשלומי החובות.
  2. הסדרי חובות – הנושה יכול להציע להסדיר את החוב ללא הסכמתו של התאגיד, אם מתקיימים התנאים המאפשרים להגיש בקשה לצו פתיחת הליכים נגד החייב.
  3. חדלות פירעון בסכום נמוך – באפשרותו של החייב לפתוח בהליכים של חדלות פירעון גם אם סכום החובות שלו מסתכם בסכום הנמוך מ-150,000 שקלים.
  4. הליך בתוך הליך – ניתן לנהל שני תהליכים האחד בתוך השני. כלומר, ניהול הליך פשיטת רגל של אדם יחיד, ובמקביל גם ניהול חדלות פרעון של העסק עצמו.

הליך פשיטת רגל – כשאי אפשר אחרת

בעלי עסקים ואנשים פרטיים מנסים להימנע מלהכריז על פשיטת רגל, ולא בכדי. כי גם אם מדובר בהליך שמטרתו להסדיר את החובות ולבטל אותם, עדיין קיימות הגבלות מחמירות כמו איסור יציאה מהארץ או איסור החזקת כרטיסי אשראי. לפעמים, ניתן לנסות ולמנוע את פשיטת הרגל בכמה דרכים. לדוגמה, לממש עסק קיים כמו מכירת דירה או לקיחת הלוואה (אם כי בקרב אופציה זו קיים סיכון משמעותי). דרך נוספת היא לבקש מבית המשפט להקפיא את התהליכים על מנת להרוויח זמן, או להגיע להסדר נוח ומתאים עם הנושים. אם הדרכים האלה אינן מסייעות בהפחתת החובות או בהסדרתם, לא יהיה מנוס מלהתחיל תהליך של פשיטת רגל. אמנם לא מדובר בתהליך פשוט, אך אחד הפתרונות הבולטים יותר במצב של חוסר ברירה.

איך מגישים בקשה להליך פשיטת רגל?

את הבקשה להליך פשיטת רגל יכול להגיש אדם אשר אינו יכול לפרוע את חובותיו וכאשר חובות אלה לא נפתחו בתהליכי הוצאה לפועל. מעבר לכך, החייב יכול להגיש את הבקשה רק אם התקיים אחד התנאים האלה: החייב גר בישראל חצי שנה לפחות או במהלך הבקשה החייב מנהל עסקים בישראל (או בעל נכסים בארץ).

כדי להגיש את הבקשה להליך פשיטת רגל, ניתן להיכנס לאתר ולהוריד טופס מקוון לממונה על תהליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי. אך אם אינכם יודעים למי לפנות ואיך בדיוק עושים זאת, ניתן לבצע הליך הגשת בקשה לפשיטת רגל באמצעות עורך דין המוסמך לכך. עורך דין מומחה לפשיטת רגל ילווה אתכם בשלבים המורכבים של חדלות פירעון ושיקום כלכלי, וינחה אתכם בכל שלב. ואם אתם מחפשים עורכי דין מקצועיים, הכירו את חברת Ettorney, חברה דיגיטלית המספקת מגוון רחב של שירותים בתחום המשפטי. באמצעות החברה ניתן לבצע מחיקת חובות מהירה, ביטול הגבלות והעיקר – ליווי צמוד של עורך דין מנוסה בכל מצב.

(צילום: BuyPost)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: