לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

תעביר את זה הלאה: פרויקט המתנות בפסטיבל "מדרום"

כחלק מפסטיבל "מדרום" שמתקיים השבוע, הוצג אמש פרויקט המתנות - יוזמת הפרויקט עברה בבתי התושבים, קיבלה מהם חפצים שהם כבר לא צריכים, והעבירה אותם כמתנות לאנשים אחרים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

במסגרת פסטיבל "מדרום" שמתקיים השבוע באופקים, הוצג אמש (ראשון) "פרויקט המתנות" מאת היוצרת דפנה טלמון. במסגרת הפרויקט, שהתה דפנה באופקים במשך עשרה ימים, "במהלך הימים האלו הצגתי את הפרויקט והעברתי הרצאות בקולנוע ובבתי הספר. הגעתי לבתים של אנשים, ויחד מילאנו קופסה בחפצים שהם כבר לא צריכים, וחפצים האלה הפכו למתנות. את המתנות האלו אני מחלקת במהלך ימי הפסטיבל". דפנה מספרת כי הפרויקט למעשה מעביר ביקורת על עולם הצריכה, "אנחנו לא יכולים לעמוד מול הדבר הזה, אנחנו רוצים מתנה, ובסופו של דבר אתה מקבל משהו שמישהו כבר לא צריך".

בשנה שעברה סיימה דפנה לימוד המשך באמנות במדרשת בית ברל, ו"פרויקט המתנות" הוא פרויקט המשך, "אחרי שנדדתי כמעט ארבע שנים כשהדברים שלי מאופסנים, הבנתי שאם לא השתמשתי בחפצים האלו במשך ארבע שנים - אני בעצם לא צריכה אותם. ניסיתי לחשוב מה לעשות איתם, והחלטתי לעשות מהם מתנות". בתערוכת הסיום ערכה מיצב ענק של כל החפצים להם לא הייתה זקוקה, וחילקה אותם כמתנות, "בתערוכה הוצג גם וידיאו ארט, ואנשים התחילו לבקש שאבוא להציג את התערוכות בכל מיני מקומות, ומפה נולד פרויקט ההמשך הזה, שהוצג גם במוזיאון בחיפה וביפו, ועכשיו פה באופקים".

דפנה מספרת שהשאיפה שלה בסופו של דבר היא להסתובב עם אוטו מתנות, בסגנון של אוטו גלידה, מצפון ועד דרום. ביום חמישי הקרוב תציג את הפרויקט בתערוכת "צבע טרי", יריד האמנות הגדול בארץ, במרכז הירידים בתל אביב.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה:
1
הייתי, נפלא
אליהו | 16:14   27.05.19