לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

תושבי שדרות ייקחו חלק בשימור המורשת: מוזיאון בית המייסדים ינציח חפצים בעלי ערך היסטורי

כלי נגינה עתיקים, תשמישי קדושה, מסמכים, קופות, כלי עבודה ובישול, קופסאות ובקבוקים של תושבי העיר בעבר ובהווה – כל אלה ועוד חפצים ואביזרים אותנטיים ובעלי ערך היסטורי יונצחו בקרוב במוזיאון "בית המייסדים" בשדרות (קרדיט הדמיה: חברת DISKIN)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

כלי נגינה עתיקים, תשמישי קדושה, מסמכים, קופות, כלי עבודה ובישול, קופסאות ובקבוקים של תושבי העיר בעבר ובהווה – כל אלה ועוד חפצים ואביזרים אותנטיים ובעלי ערך היסטורי יונצחו בקרוב במוזיאון "בית המייסדים" בשדרות.

כל חפץ במוזיאון יזכה לחשיפה נאותה ולתווית ("לייבל") ובה קרדיט מלא לתורם, אשר יוכל להוסיף במידה שירצה מידע משמעותי בעבורו (כמו מאיזו תקופה הוא, לזכר מי הוא מוצג וכד'). תעודת הוקרה מטעם העירייה תוענק לתורמי החפצים והאביזרים.

"תושבי שדרות וההיסטוריה שלהם מהווים חלק משמעותי בבנייה של העיר, והחפצים שליוו אותם מאז הקמתה נוצרים עמם את ההיסטוריה שלה על מייסדיה ומקימיה", אמר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי. "מוזיאון בית המייסדים ייתן לכל הפריטים מקום של כבוד, והם יונחלו לדורות הבאים ויחשפו את סיפורה של שדרות בפני המבקרים הרבים שמגיעים לעיר. לכל חפץ יש סיפור ששזור בהקמתה של שדרות, וכעת כל אחד מהם יונצח במוזיאון המדהים שיוקם".

"החפצים שיוצגו במוזיאון מגלמים בתוכם סיפורים מיוחדים הקשורים בתולדותיה של שדרות לצד מורשת ייחודית שהביאו עמם העולים בתקופות שונות מארצות המוצא שלהם", הוסיף מנכ"ל הקרן לפיתוח שדרות, מיכאל סימן טוב. "המוזיאון יהווה משכן תיירותי משמעותי, אשר יחשוף בפני מבקריו את הדרכים השונות לחיים של חלוציות ומשמעות, תוך שאיבה מסיפורי העבר ועד ימינו".

מוזיאון "בית המייסדים" הוא יוזמה של משרד התרבות והספורט, בשיתוף עיריית שדרות ובביצוע המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל. הוא יוקם ב"בית קשת" שבמרכז העיר, ויתעד את תולדותיה מהיווסדה ועד היום. התצוגה תביא לידי ביטוי את חיי היום יום בשדרות בתקופות שונות, ותדגיש יוזמות שנהגו, נבראו ומומשו בעיר, בתחומים שונים, ובמיוחד את האופן שבו הפכו תושבי שדרות לדורותיהם את האתגרים להזדמנות וליצירה.

המקום יציג את סיפורי החלוצים שהמשיכו את הפעולה הציונית ואת האתוס הציוני בזיכרון הקולקטיבי, אשר עד היום לא בא לידי ביטוי ציבורי ממשי. בכך ישלים בית מייסדים את הפרק עבור הדורות הבאים. בית מייסדים שכזה יהווה מקור גאווה ועוצמה לעיר שדרות כולה, ויהווה מרכיב חשוב וחיובי לעידוד המשך השותפות של תושבי העיר והאזור כולו לבנייה ופיתוח של העיר והאזור.

ניתן לשלוח מידע אודות חפצים בעלי ערך היסטורי ותצלומים אל ד"ר אילה שקלאר מהמועצה לשימור אתרים, בטלפון 052-6642063 או במייל: ayala48@gmail.com.

(קרדיט הדמיה: חברת DISKIN)

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: