לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

פסטיבל "תוצרת מקומית" של איילים ביכיני התקיים בשישי האחרון וסחף מאות מבקרים

פסטיבל "תוצרת מקומית" חזר בפעם השנייה לשער הנגב במושב יכיני ומשך מבקרים מכל האזור. הפסטיבל שהופק על ידי כפר הסטודנטים של עמותת איילים ביכיני, יחד עם המועצה האזורית שער הנגב, מרכז הצעירים והוועד המקומי ביכיני – הציג השנה מופעי מוזיקה של הרכבים מקומיים, דוכני מזון של בעלי עסקים מהמועצה ופינות "עשה זאת בעצמך" לדקורציה ביתית (צילום: נועה שרביט)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

כפר הסטודנטים של איילים ביכיני שבמועצה האזורית שער הנגב מונה כארבעים סטודנטים וסטודנטיות שרובם לומדים במכללת ספיר והתאהבו באזור. בשנה שעברה הם הפיקו בפעם הראשונה את הפסטיבל המדובר "תוצרת מקומית", מיזם חברתי צעיר ומרענן שנותן במה לאמנים ולעסקים מקומיים.

הפסטיבל התקיים ביום שישי האחרון במרכז המושב ברחבה של בית העם, משעות הבוקר ועד אחר הצהריים הגיעו אליו מאות אנשים מכל האזור. זו שנתו השנייה של הפסטיבל ועל הפקתו היו אמונים שני סטודנטים מכפר הסטודנטים של איילים שהובילו את הפרויקט - פז בגלייבטר ועילי פרידמן, איתם גם כל שאר הסטודנטים והסטודנטיות מהכפר. בהפקת האירוע המוצלח לקחו חלק גדול הוועד המקומי של יכיני בהובלת ראשי הוועד רוני וציון חג'בי, מרכז הצעירים של המועצה בהובלת גיתית שלזינגר והמועצה האזורית שער הנגב. הפרויקט יצא לדרך בברכתו של ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין, שמעודד פרויקטים מקומיים רבים דומים.

עמותת איילים שמה לעצמה למטרה לחבר את הצעירים לערכים כמו ציונות, התיישבות חלוציות ואהבה הארץ. באמצעות כפרי הסטודנטים המשלבים מעורבות חברתית וחיי קהילה. בכך מהווה איילים פלטפורמה המאפשרת לסטודנטים המתגוררים במקום במסגרת לימודיהם להתאהב בישוב ולהפוך לתושבי קבע עד סיום לימודיהם. מעל 1200 סטודנטים ומתיישבים מתגוררים כיום בכפרי איילים הפרושים מקריית שמונה ועד דימונה. מעל 40% מבוגרי העמותה בוחרים בנגב, בגליל ובלוד כבית עם סיום לימודיהם.

שיר מזוז רייזמן, מובילת כפר הסטודנטים של עמותת איילים ביכיני: "הרעיון התחיל מקבוצת סטודנטים שרצו להראות שמושב יכיני טומן אוצרות רבים, להתגאות בתוצרת ובאמנים המקומיים ומשם בעצם הכל התחיל להתפתח. זו כבר השנה השנייה שאנחנו מקיימים את הפסטיבל הנפלא הזה, שמטרתו לתת במה ומקום לתוצרת של בני המקום באווירה מגניבה ומהנה, והצלחנו ללא ספק. דובר על  הפסטיבל בכל המועצה והאזור, התחלנו לקבל הרבה פניות מאנשים שרצו למכור את התוצרת מקומית שלהם ולשמחתנו הצלחנו להפיק אירוע קהילתי מקומי מושקע שמשך הרבה אנשים ליישוב יכיני המדהים. השנה הפסטיבל היה בסימן מוזיקה ואומנות מקומית והגיעו אליו מאות מבקרים. אני רוצה להודות לוועד המקומי ביכיני, למרכז הצעירים ולמועצת שער הנגב שהיו חלק משמעותי מהפקת האירוע ומהצלחתו".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: