לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

פסטיבל קולנוע דרום 2020 בעידן קורונה: יוצאים לדרך!

הפסטיבל שזוהי שנתו ה-19, יתקיים ב-14-17.9.2020 בקמפוס המכללה האקדמית ספיר, וברחבי שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. אירועי הפסטיבל יתקיימו במהדורה מיוחדת בשלל פלטפורמות הקרנה ייחודיות מותאמות לעידן הקורונה, אך מחוץ למחוזות הזום: הקרנות דרייב-אין והקרנות חוץ ליליות; מיצגי אנימציה; הקרנות סרטים דוקומנטריים ישראליים חדשים בבתי תושבים בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב ועוד (צילום: אלון גור אריה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

פסטיבל קולנוע דרום ה-19 יתקיים השנה בין התאריכים 14-17.9.2020 במהדורה מיוחדת ובתפאורה חדשה במרחב קמפוס המכללה האקדמית ספיר, ובאירועים שונים בשדרות ובשער הנגב.

המכללה האקדמית ספיר ופסטיבל קולנוע דרום, עיריית שדרות והמועצה האזורית שער הנגב מזמינים את הקהל הרחב לחגיגה יוצאת דופן של קולנוע, טלוויזיה ואנימציה מישראל ומהעולם, מסיבות והופעות, ברחבי קמפוס המכללה.

אירועי הפסטיבל יכללו הקרנות סרטים בבתי תושבים בשדרות ובשער הנגב בנוכחות היוצרים/ות. הפסטיבל יינעל באירוע עירוני לקהל הרחב בשדרות.

אירועי הפסטיבל יתקיימו במהדורה מיוחדת בשלל פלטפורמות הקרנה ייחודיות מותאמות לעידן הקורונה, אך מחוץ למחוזות הזום: הקרנות דרייב אין פתוחות לקהל הרחב; הקרנות חוץ ליליות ברחבי הקמפוס; מפגשי תעשייה ואירועי פיצ'ינג ברחבי המכללה; שיחות ליליות על דשא הקמפוס; מיצגי אנימציה מבית מסלול אנימציה של בית הספר לאמנויות הקול והמסך בספיר; הקרנות סרטים דוקומנטריים ישראליים חדשים בבתי תושבים בשדרות ובמועצה האזורית שער הנגב ועוד.

פסטיבל קולנוע דרום יציג תכנית אמנותית עשירה ומרגשת של קולנוע ישראלי ובינלאומי עכשווי שיכלול בין היתר: פוקוס מיוחד על קולנוע חרדי בהנחיית חוקרת הקולנוע מרלין וניג; תחרות קולנוע ישראלי קצר חוצה ז'אנרים בשיתוף קרן מקור והתאחדות ענף הקולנוע בישראל; תחרות "קולנוע דרום חדש" שתכלול השנה 33 סרטי בוגרים/ות חדשים בנוכחות היוצרות והיוצרים; תכנית מיוחדת לקולנוע ביכורים בינלאומי; אוצרויות מיוחדות של קולנוע ישראלי עלילתי ותיעודי בנוכחות היוצרות/ים בהקרנות בכורה דרומיות, ועוד.

פרופ' סמי שלום שטרית, יו"ר פסטיבל קולנוע דרום וראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר: "אני שמח מאוד שלא ויתרנו על התרבות! לא ויתרנו על הערך המוסף שלנו שהוא פסטיבל קולנוע דרום. על אף משבר הקורונה, יחד עם ראש העיר שדרות אלון דוידי ונשיא המכללה, פרופ' שי פלדמן, ובניצוחו של תמיר הוד מנהל הפסטיבל, גיבשנו פסטיבל במהדורה מיוחדת ונפלאה במכללת ספיר ובשדרות, באולמות ובחוצות, בשלל אירועי קולנוע מרתקים וחגיגיים, תוך שמירה על כל הנהלים. בואו לחגוג אתנו קולנוע דרום ותרבות בדרום".

אלון דוידי, ראש העיר שדרות: "פסטיבל קולנוע דרום הוא מסורת שנמשכת כבר 19 שנה ומסורות ממשיכים, גם כשהקורונה עודנה מרחפת בצלנו. אני שמח שהנהלת הפסטיבל ומכללת ספיר לא ויתרו על קיום הפסטיבל ויחד אתנו ועם מועצת שער הנגב נקיים את הפסטיבל בחודש ספטמבר, ממש רגע לפני חגי תשרי. הפסטיבל השנה יהיה ייחודי ושונה, ייתן מקום ליוצרים מקומיים משדרות והאזור ויכלול הקרנות דרייב-אין במרחבים הפתוחים שלנו. שדרות היא עיר של תרבות ואמנות ואני שמח שפסטיבל קולנוע דרום הוא חלק מאתנו. תודה לפרופ' שי פלדמן, לפרופ' סמי שלום שטרית ולתמיר ומיכל מנהלי הפסטיבל על הדבקות במטרה. אני מזמין את כל עם ישראל להיות יחד אתנו".

תמיר הוד, מנהל הפסטיבל ומיכל לביא, מנהלת אמנותית: "ייחודו של פסטיבל קולנוע דרום האהוב שלנו הוא המפגש האינטימי שהוא מייצר בין אנשים מכל קצוות החברה, בין היוצרות/ים לאלפי הצופות/ים, בין הסרטים לקהל. משהו שהחלטנו לא לתת לקורונה לקחת מאתנו. הפסטיבל יפעל לשמר את סוד קסמו תוך שמירה מיטבית על בריאותם ובטיחותם של הצופות/ים והאורחות/ים. אנחנו מצפים לראות אתכן/ם בהמוניכם - תושבי שדרות ושער הנגב במתחמי הפסטיבל - ומבטיחים למלא את המרחק בין אדם לאדם בהשראה גדולה של יצירה".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: