לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

פסטיבל קולנוע דרום ה-18 יתקיים בתחילת יוני

פסטיבל קולנוע דרום ה-18 יתקיים בתאריכים 2.6-6.6.2019 בסינמטק שדרות וברחבי הנגב. לצד תכנית ישראלית ובינלאומית אלטרנטיבית, הפסטיבל השנה מעמיק את הקשר עם קהילות הדרום והעיר שדרות באמצעות פרויקט דוקומנטרי מקומי חדש, המביא אל המסך את סיפוריהם של תושבי שדרות, הקרנות בבתים, והגעה לשלוש ערים מרכזיות בדרום (צילום:מכללת ספיר)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

פסטיבל קולנוע דרום 2019 ייפתח ביום ראשון ה-2.6 ויינעל ביום חמישי 6.6. בתאריכים 26.5-1.6 יתקיימו אירועי "קולנוע פורץ גבולות" בנתיבות, אופקים ובאר שבע. הפסטיבל יתקיים בסינמטק שדרות, קולנוע אופקים, קולנוע גפן בנתיבות, החלוץ 33 והמרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע.

הכניסה לאירועי הפסטיבל ללא תשלום למעט ההקרנות של הסרטים העלילתיים, דוקומנטריים ובינלאומיים בסינמטק 1 ו-2. הפסטיבל מתקיים בתמיכת עיריית שדרות, המועצה האזורית שער הנגב, משרד התרבות, המועצה הישראלית לקולנוע ואשכול נגב מערבי.

פסטיבל קולנוע דרום הבינלאומי יפתח את הקיץ הישראלי בתשעה ימים של סרטים, אירועים, פאנלים והופעות חיות. העיר שדרות, הנחשבת לבירת התרבות של הנגב, מובילה כבר שנים רבות את היצירה הצעירה והבועטת שצומחת במכללה האקדמית ספיר ותהיה המרכז לפסטיבל קולנוע דרום ה-18. בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר יוצר ומפיק את הפסטיבל ויארח יוצרים ואמנים מישראל ומהעולם. השנה, הפסטיבל ממשיך להתפרש במרחב והקרנות הסרטים יתקיימו בשדרות, נתיבות, אופקים ובאר שבע. הפסטיבל מציג חיבור עמוק לתושבי הדרום, שובר את ארבעת קירות הסינמטק ויוצא החוצה, להקרנות תחת כיפת השמיים ולהקרנות בבתי התושבות והתושבים.

יו"ר פסטיבל קולנוע דרום וראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר, פרופ' סמי שלום שטרית: "פסטיבל קולנוע דרום בפתח בפעם ה-18! ח"י פעמים ובכל פעם כולנו נרגשים מחדש. הפסטיבל הוא חגיגה תרבותית מיוחדת של הדרום, על ידי הדרום אבל לא רק עבור הדרום, אלא כמיטב מסורת האירוח בדרום אנו פותחים את דלתנו וליבנו לכל תושבי הארץ. בואו לחגוג איתנו פסטיבל של קולנוע חדש, עשיר, משמעותי ורב תרבותי, לצד כיתות אמן, מפגשים עם יוצרים ומופעי מוסיקה. שריינו לכם את ימי הפסטיבל והבטיחו את מקומותיכם באולמות. אנחנו מחכים לכם. להתראות בשדרות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: