לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

פסטיבל "מדרום" התשיעי יוצא לדרך!

פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים יתקיים החל מהיום ועד ליום שלישי. הפסטיבל מיועד לתושבי אופקים והדרום ולאוהבי אמנות מכל הארץ, ובו מגוון פעילויות המתאימות לכל הגילאים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

פסטיבל "מדרום" הוא פסטיבל לתרבות עצמאית רב תחומית שנוסד בשנת 2011, ביוזמתה של המכללה האקדמית ספיר ובשיתוף עם עיריית אופקים. את האירוע מפיקים סטודנטים וסטודנטיות לתואר ראשון, בהתמחות בניהול תרבות מהמחלקה ל"תרבות – יצירה והפקה", בהנחיה של אנשי מקצוע, כפרויקט הגמר שלהם בתואר. הפסטיבל מיועד לתושבי אופקים והדרום ולאוהבי אמנות מכל הארץ ובו מגוון פעילויות המתאימות לכל הגילאים.

פסטיבל מדרום, שמתקיים באופקים זו השנה התשיעית, יחקור את מושג השפע בחיינו בהשתתפותם של יוצרים ויוצרות מאופקים ומכל הארץ. הפסטיבל מציג תוכן אמנותי ייחודי, עכשווי, מחובר ומשקף את העיר, תושביה והקהילות המרכיבות אותה.

השנה הפסטיבל נפתח עם פרויקט חדש של שהות אמנים בעיר, פרויקט ייחודי שיצר חיבורים מפתיעים בין האמנים לתושבי הקהילה; רשומון רכבת – שיתעד באופן חי ופיוטי את המתרחש בתחנת אופקים; חוגגים את שפע היצירה של חברי פואטיפריה עם מופע מקורי שנעשה בשיתוף עם להקת הגרוב ע'גור; פרויקט 7 בום – שממשיך השנה בבתי העסק בעיר, וחונך מסלול חדש: ארוחה בת 7 מנות – סיור אמנותי קולינרי בבתי 7 בשלניות מקומיות. אל העושר הזה מצטרף קולה הצלול והמופלא של אמנית הקול הבינלאומית, ויקטוריה חנה.

לילך דקל-אבנרי, מנהלת אמנותית: "אופקים היא עיר שאי אפשר שלא להתאהב בה. עיר בתנועה, עיר מרובדת תרבותיות, שעוברת תהליכים מרתקים. אופקים היא ההשראה שלנו ליצירה. לאורך השנים הפסטיבל צמח והתפתח והעמיק את הקשר שלו עם העיר, והשנה הפסטיבל מבקש להמשיך ולחדד את המבט פנימה, לתוך נימי העיר והאנשים המרכיבים אותה. הפסטיבל מזמין את הקהל לשפע מפגשים חוצי גבולות, לשוטט בתוך היצירות וביניהן, לגעת בדופק החי של העיר ולהיפגש. חגיגה של שפות אמנותיות ייחודיות, המזמנות חוויות אותנטיות המבקשות להרחיב את התודעה".

בעלי התפקידים:

ניהול אמנותי: לילך דקל-אבנרי

מנהלת הפסטיבל: נואית זכאי

חברי הוועדה האמנותית: דר' עמרי הרצוג, שירה לפידות, מורן שוב, נדב משעלי, מעין צדוק

מייסדת הפסטיבל ומלווה מקצועית: שירה לפידות

הכניסה לאירועים ללא תשלום.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: