לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

ממשיכים את חגיגות דרום אדום ביד מרדכי בפעילויות מתוקות מדבש

אחרי ארבעה שבועות של חגיגה פרחונית ומאות מבקרים, גם השבוע יימשכו חגיגות דרום אדום בפעילות מיוחדת. אז מה בתוכנית? בית הדבש והדבורה, נסיעה בעגלה רתומה לטרקטור, בית האוסף "קיבוץ של פעם", סדנת "עץ של אושר", "הדוכן של תומר" - גריל בשרים דרום אמריקאי, דוכן אוכל דרוזי אותנטי ועוד מלא הפתעות. 29/2/20 בין השעות 10:00-16:00 (צילום: תיירות יד מרדכי)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

לאחר חודש של פסטיבל דרומי שכולו פריחה, קיבוץ יד מרדכי מציג חגיגה מתוקה. בסוף השבוע הרביעי לפסטיבל ייהנו המבקרים מפעילות בבית הדבש והדבורה, שם יצפו בכוורת אמיתית, ילמדו על סביבת חייה של הדבורה ויטעמו דבש טרי- דבוראי מנוסה יפתח בפני המשפחות כוורת, מבעד לקיר זכוכית, וידגים כיצד פועלת הכוורת מבפנים. במהלך הפעילות הילדים יכינו נרות מדונג דבורים וכמובן יקנחו בטעימות דבש. 

בסיום הפעילות בבית הדבש ימתין למבקרים הטרקטור הקיבוצי , רתום לעגלה שיסייר בקיבוץ במהלכו ילמדו המבקרים על הרפת ותהליך החליבה, גידולי השדות והפרדסים וישמעו בתחנות הללו את סיפורו של יד מרדכי.

 בבית האוסף "קיבוץ של פעם"- יגיעו המבקרים אל מרכז  הטֶכְנוֹסְטַלְגְּיָה (טכנולוגיה של פעם) ביד מרדכי, המקום מאפשר לדורות הצעירים היכרות עם סוג אחר של טכנולוגיה, כזו שאינה דורשת מטען, אין לה שלט וגם לא מסך טאצ'. במרכז האוסף קיבוץ של פעם ייחשפו המבקרים ל"גאדג'טים" בתחומי החלקאות וחיי היום יום  בהם השתמשו החלוצים שהקימו את יד מרדכי.

סדנת "עץ של אושר" - בסדנת יצירה לכל המשפחה יקבלו המשתתפים עציצים שאותם יוכלו לצבוע בשלל צבעי הקשת ובהם ישתלו בעצמם שתיל של עץ האושר (סוקולנט). את התוצר הצבעוני יקבלו המבקרים למזכרת ויוכלו לגדל אותם בביתם

"דוכן הבשרים של תומר" חגיגת בשרים דרום אמריקאית –  מיזם הבשרים הדרומי המפורסם שעבר מפה לאוזן מגיע לקיבוץ יד מרדכי במיוחד לקהל הלקוחות הרעב. הדוכן שבו עמדת גריל יוצב סמוך לבית הדבש והדבורה ובו יוכנו מגוון סוגי בשר משובחים בסגנון דרום אמריקאי ובמחירים נוחים לכל המשפחה.

בתום הפעילויות, יוכלו המבקרים לנסוע לשדה הכלניות בשמורת כרמיה הסמוכה לקיבוץ.

הפעילות מומלצת מגיל 3 ומעלה (אין צורך בתיאום מראש)

משך הפעילות המלאה: 3 שעות

כרטיס משולב לבית הדבש+ נסיעה בטרקטור+ בית האוסף "קיבוץ של פעם": 50 ₪ למבוגר, 55 ₪ לילד.

סדנת "עץ של אושר": בנפרד - 10 ₪

*כרטיסים מוזלים ניתן לרכוש באתר קופונופש, מועדון טוב, מועדון מגה לאן.

לפרטים: תיירות יד מרדכי 08-6720559, 052-3923104

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: