לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

לכבוד העשור לחודש הקריאה: שדרות מארחת את עידן חביב

במקביל, לאור ההצלחה בשנה שעברה, גם הפעם סופרים ומשוררים מובילים יגיעו להתארח בסלון ביתכם. בהשתתפות יוצרים מהשורה הראשונה: נועה ירון דיין, טל גורדון, גדי טאוב, שהם סמיט, שהרה בלאו, רועי חסן ועוד

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

"חודש הקריאה" ביוזמת משרד התרבות והספורט החל ובמסגרתו מתקיימים שלל אירועי תרבות ייחודיים ברחבי הארץ, ללא עלות. במלאת עשור לפסטיבל, האירועים יערכו הן במפגשים אינטימיים עם סופרים ומשוררים בבתים מארחים, והן במרחב הציבורי – בלב שכונות, בברים, וגם בבתי דיור לאזרחים ותיקים.

במסגרת הפסטיבל, שדרות תארח את הזמר והיוצר עידן חביב, שהוציא השנה את אלבומו השלישי - "קולות הנושמים", לאחר אלבומי הזהב "כל פעם קצת", ו"לאבד עניין בזמן" – שיבצע משיריהם של נתן אלתרמן ורחל המשוררת ויארח את המשורר אלי אליהו, מחבר הספרים "אני ולא מלאך", "עיר ובהלות" ו"איגרת אל הילדים", וזוכה פרס ראש הממשלה לשנת 2014 לסופרים ומשוררים עבריים.

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב: "חודש הקריאה ביוזמת משרד התרבות והספורט חוגג עשור ואנו מציעים השנה למעלה מששים וחמישה אירועים בכל רחבי הארץ. אני מזמינה אתכם לרדת מתחת לבית, לבר השכונתי,  לחניון השכונתי, לבית האבות הסמוך לבתי מגוריכם או לבתי השכנים כדי ליהנות בחינם ממפגש כיפי עם הנשים והאנשים מאחרי הסיפורים והשירים, שהטיבו לשרטט במקלדות ובעטי הלב והדמיון את חוויות חיינו. מאחלת לכולם חודש קריאה שמח, שכל כולו חגיגה והצדעה למילה הכתובה!".

חודש הקריאה עומד השנה בסימן גישור על פערי הדורות ולכן יגיע לא רק לכל מקום, אלא גם לכל שכבת גיל. במסגרת האירועים יובאו אל קדמת הבמה יצירות מתקופות שונות, החל מסגנון עכשווי ובועט, דרך הקלאסיקות של פיוטי ימי הביניים וכלה בשורשים של היצירה היהודית במקרא ובתלמוד.

כאמור, גם השנה, זו הפעם השנייה, יוצרים ויוצרות מובילים יתארחו בסלון ביתם של אזרחים ברחבי הארץ. בין האמנים: נועה ירון דיין, טל גורדון, גדי טאוב, שהם סמיט, שהרה בלאו, רועי חסן ועוד. על הפקת הפסטיבל אמונה חברת פרומרקט.

האירוע יתקיים בפאב שדרות, רחוב שדרות כיכר הנשיא 9, בתאריך 18/07/2019 בשעה 21:00.

למידע מלא על מועדים, מיקום והרשמה למפגשים בבתים יש להיכנס לאתר חודש הקריאה:
www.reading-month.co.il

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: