לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

יפו ג’אז חוגג 5 שנים!

עמיקם קימלמן, ראש מגמת המוזיקה בכפר הנוער "ביכורים" למצוינות באמנויות באשכול, הוא גם היוזם והמנהל האמנותי של הפסטיבל הבינלאומי, שיתקיים במהלך חודש ספטמבר, ובו יקחו חלק 14 נגני ג’אז מכל העולם ו-48 נגני ג’אז ישראלים מובילים. שפע הופעות של ביצועי ג’אז מלהיבים ומרגשים לשירים הגדולים של הקולנוע העולמי והישראלי. הפסטיבל יתקיים בסטודיו למשחק ניסן נתיב ביפו (צילום: עדו באוברג)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

במהלך חודש ספטמבר יתקיים ביפו הפסטיבל הבינלאומי "יפוג'אז". עמיקם קימלמן, ראש מגמת המוזיקה בכפר הנוער "ביכורים" למצוינות באמנויות באשכול, מנהלה המוסיקלי של תזמורת הג'אז של תל אביב, סקסופוניסט ג'אז, וגם היזם והמנהל האמנותי של הפסטיבל הבינלאומי יפוג'אז, "ניתן לראות כי קיים קשר הדוק בין ביכורים לעשייה המוזיקלית המקצועית והמובילה ביותר בישראל", הוא מספר. 

בין התאריכים 19-21 בספטמבר יחגוג הפסטיבל 5 שנים לקיומו, ועמיקם משתף כי מה שהחל על ידו כיוזמה קצת נאיבית, התגבש לכדי פסטיבל עם אג'נדה אמנותית ברורה שהפך לעובדה קיימת בנוף הפסטיבלים בישראל, "מידי שנה אני מייחד את הפסטיבל לנושא מסוים. בשנה שעברה הוא הוקדש למחוות לאמני פופ ורוק אייקוניים. השנה הוא יוקדש ללחנים הבלתי נשכחים ולמלחינים האייקונים של הקולנוע העולמי והישראלי שיקבלו פרשנויות ג'אזיות אמנותיות".

לדבריו, הפסטיבל הוקם "בציפורניים", ללא מטרות רווח ונועד ליצור עוד נקודה תרבותית איכותית בישראל, "נקודה זו אמונה על מוזיקה איכותית המבוצעת ברמה הגבוהה ביותר האפשרית, ומחברת בין אמנים ישראלים לאמנים מחו"ל, המגיעים לכאן בתמיכת השגרירויות שלהם ומשרד החוץ הישראלי".

המוטו של הפסטיבל הוא "ג'אז מחבר אנשים מחברים ג'אז", ומתוך כך נבנתה עבורו תכנית אמנותית היוצרת מפגשים חד פעמיים וייחודיים לפסטיבל - מופע מיוחד המחבר סטודנטים ישראלים לג'אז מבית ספר רימון, האקדמיה למוזיקה בירושלים וקונסרבטוריון תל אביב עם סטודנטים מאוניברסיטאות ובתי ספר גבוהים למוסיקה מבלגיה, פינלנד, איטליה ושוויץ, מופע ג'אז איכותי ומיוחד לילדים, בו ינגנו גדולי הנגנים בעולם לילדים וכן תערוכת צילומי ג'אז של צלם הג'אז הישראלי בוב רוזנבאום שתקדם את פני הבאים, "נושא בעל חשיבות עליונה מבחינתי הן כיתות האמן שהאמנים האורחים מעבירים לתלמידי מגמות למוסיקה ברחבי הארץ, כחלק מהמחויבות שלהם כלפי הפסטיבל, כולל למגמת המוזיקה ביכורים. הפסטיבל מתקיים במשכנו של הסטודיו למשחק ניסן נתיב ביפו משדר צניעות ומחירי הכרטיסים שווים לכל נפש".

מופעי הפסטיבל יוקדשו השנה כאמור ללחנים הבלתי נשכחים ולמלחינים האייקונים של הקולנוע העולמי והישראלי. יבוצעו מחוות לצ'ארלי צ'פלין, וודי אלן, לשירים הגדולים של הקולנוע הברזילאי,  לשירים הגדולים של הקולנוע הצרפתי, לפסי הקול והשירים הדולים של סרטי האנימציה, סרטי האהבה, למלחינים גדולים כגון אניו מוריקונה (סינמה פארדיסו) , נינו רוטה (פליני), מישל לגרן (מטריות שרבורג), קווינסי ג'ונס (כחום הלילה, פרח הקקטוס), הנרי מנציני (Moon River, הפנתר הורוד) , ללו שיפרין (משימה בלתי אפשרית) וכמובן מחווה לשירים הגדולים של הקולנוע הישראלי.

הפסטיבל יתקיים במשך סוף שבוע ארוך (חמישי, שישי, שבת ה 19, 20, 21 בספטמבר 2019) במשכן החדש של בית הספר למשחק "סטודיו ניסן נתיב", בסמוך לשוק הפשפשים ביפו. 14 אמני ג'אז מובילים מרחבי העולם יחברו לכ-48 אמני ג'אז ישראלים כדי ליצור יחד את מופעי הפסטיבל.

אתר הפסטיבל: http://bit.ly/316jQ0v

סרטון פרומו לפסטיבל: ;feature=youtu.be" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=CKxAXV8ev5w&feature=youtu.be

אתר של כפר הנוער ביכורים: https://bikurim.org/music/.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: