לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

חידוש באינדינגב: לראשונה ישולבו בפסטיבל סרטי קולנוע מבית היוצר של "קולנוע דרום" - מכללת ספיר

פסטיבל אינדינגב המסורתי מכניס חידוש מרתק לטובת שוחרי התרבות והאמנות. לראשונה ישלב במתכונת הרשמית של אירועיו הקרנת סרטי קולנוע, במסגרת שיתוף פעולה חדש עם "פסטיבל קולנוע דרום" של המכללה האקדמית ספיר (צילום: לורן ברונה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

פסטיבל אינדינגב המסורתי מכניס חידוש מרתק לטובת שוחרי התרבות והאמנות. לראשונה ישלב במתכונת הרשמית של אירועיו הקרנת סרטי קולנוע, במסגרת שיתוף פעולה חדש עם "פסטיבל קולנוע דרום" של המכללה האקדמית ספיר.

בפסטיבל הקרוב, שיתקיים במצפה גבולות ב- 24-26/10, יוקרן בהקרנת טרום בכורה מרגשת,  באדיבות סרטי יונייטד קינג, הסרט "מאמי" של הבמאית והיוצרת המוערכת קרן ידעיה, בנוכחותה. הסרט יוקרן לאחר הופעתה של המוזיקאית נטע אלקיים, המגלמת את התפקיד הראשי. נטע תשיק בפסטיבל את "אראנס", מופע חדש בהפקה מוזיקלית של עמית חי כהן: ביטים אלקטרוניים שבטיים מהאטלס עם קולות נשיים ממחנות מעבר ומלודיות של ג'אז, פיוט והיפ-הופ.

מלבד הקרנת "מאמי", ובמסגרת שיתוף הפעולה עם קולנוע דרום, יוקרן מקבץ מיוחד של סרטי בוגרי/ות בית הספר לאמנויות הקול והמסך בספיר, בנוכחות היוצרים/ות. 

הקרנת הסרט "מאמי" הוא המשך ישיר לפוקוס מיוחד שהתקיים בפסטיבל קולנוע דרום האחרון סביב יצירתה של ידעיה. "מאמי" הוא עיבוד קולנועי לאופרת הרוק  "מאמי" שהוצגה בישראל בשנות ה-80 והפכה לקאלט. 16 שירים שהוקלטו לייב, בעיבודים חדשים של דודו טסה וניר מימון מספרים את סיפורה הלא ייאמן של מאמי, אישה צעירה מעיירה בדרום, קופאית בתחנת דלק, שפציעתו של אהובה, ניסים מלכה, במלחמה משנה את חייה. מאמי נמלטת יחד עם ניסים המרותק לכיסא גלגלים לתל אביב הרחוקה, שם היא מקווה שהמזל יאיר להם פנים.

סרטה הראשון של ידעיה, "אור", שיצא לאקרנים בשנת 2004, בכיכובן של רונית אלקבץ ודאנה איבגי, זיכה אותה בפרסים רבים, בין השאר בפרס  "מצלמת הזהב" היוקרתי בפסטיבל קאן.

לדברי תמיר הוד ומיכל לביא, מנהלי פסטיבל קולנוע דרום, "פסטיבל קולנוע דרום רואה בשיתוף הפעולה  המיוחד הזה הגשמה הלכה למעשה של חזון בית הספר לאמנויות הקול והמסך והמכללה האקדמית ספיר - בעידוד וקידום יצירה חדשה, נועזת ופורצת גבולות בדרום והנגב, שמובלת בנחישות על ידי בוגרי/ות בית הספר. הפסטיבל גאה לקחת חלק ביוזמה של אירועים מסוג זה, המשלבים את הכוחות הפועלים באזור ומייצרים יחד מנוף יצירתי הגדול מסך חלקיו".

פסטיבל אינדינגב, שיתקיים זו השנה ה-13 במצפה גבולות שבנגב, נוסד ע"י בוגרי המכללה האקדמית ספיר, אסף קזדו, מתן נויפלד, אסף בן דוד ואסף סבג. אינדינגב, שהפך במרוצת השנים לאירוע המוזיקה העצמאי הגדול בישראל, מרחיב השנה את יריעתו האמנותית ע"י שיתוף פעולה עם בכיר מפיקי אירועי המוזיקה הבינ"ל בישראל, שוקי וייס.

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך בראשות פרופ' סמי שלום שטרית והבמאי רני בלייר במכללת ספיר מציע תכנית לימודים במתכונת ארבע-שנתית כמקובל בבתי הספר המובילים בעולם. עד היום צברו בוגריו עשרות פרסים בפסטיבלים ברחבי העולם. לבחירת הסטודנטים חמישה מסלולי התמחות: טלוויזיהקולנועאנימציהמוזיקה וסאונד לקולנוע, משחק ויצירה למסך. ביה"ס מקיים פעילויות בינלאומיות רבות. מדי שנה מפיק ביה"ס את הפסטיבל הסרטים הבינלאומי "פסטיבל קולנוע דרום". הבוגרים זכאים לתואר ראשון B.F.A. באומנויות הקול והמסך המוכר על ידי המל"ג ואוניברסיטאות בעולם.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: