לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

חגיגות יום האישה בשדרות ועוטף עזה

יום האישה הבינלאומי צוין השבוע ברחבי העוטף במגוון של אירועים שונים ומיוחדים. בשדרות ערכו אירוע חגיגי במתנ"ס עם מופע של ירון אילן ומיטב אמנים אורחים, ובמועצות השונות בחרו לערוך ערבי הוקרה לנשים משפיעות ומעוררות השראה (צילום: ירון ששון)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

יום האישה הבינלאומי, שחל היום (שישי) נחגג השבוע במתנ"ס בשדרות בחגיגיות ועם מיטב האמנים. בקבלת הפנים הוענקה לנשים שמיכת פליז מטעם העירייה בשיתוף עם נעמ"ת. הנשים התכבדו בכיבוד עשיר ובצילומי מגנטים למזכרת ונכנסו לאולם המתנ״ס המקושט והמרהיב, שהשרה אווירה קסומה של יום האישה.

ראש העיר, אלון דוידי, שנמצא בשליחות בקנדה ולכן נבצר ממנו להגיע, שלח ברכה מצולמת שבה אמר: "תמשיכו להיות חזקות והטובות ביותר, כי בסוף העולם שלנו, בלי ההובלה של הנשים, לא שווה שום דבר, חג שמח לכולן". הנשים נהנו מהמופע "עושים שמח עם ירון אילן" שאירח את אביבה אבידן, פיני חדד, שימי רון, שני יצהרי וגילת יפרח.

במועצה האזורית אשכול מתקיימות במהלך כל שנה פעילויות במסגרת קידום מעמד האישה. ענת חן מעין הבשור, יועצת ראש הרשות לקידום מעמד האישה באשכול, מובילה לאורך כל השנה יחד עם פורום נשים מתנדבות פעילויות שונות ומגוונות, כאשר מטרת העל היא קידום נשים, "יש אירועים קבועים, למשל ימים בינלאומיים שאנחנו מציינות כמו יום האישה הבינלאומי, היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, יום הזיכרון לקורבנות אלימות ועוד. יש גם פעילויות משתנות שאנחנו ממנפות, למשל בשבוע הספר שמענו הרצאה של מוריה קור, הבת של אבשלום קור, שמרצה על ספרות נשים".

אחד הנושאים העיקריים איתו הן מתעסקות הוא מנהיגות, "זה אומר עידוד נשים לשבת בשולחנות קבלת ההחלטות, אם זה מליאת המועצה, ראשות היישובים וכדומה. לשם כך אני דואגת שיהיו קורסים והכשרות בהתאם, כדי לתת להן כלים ואת ההרגשה שהן קיבלו הכשרה, ויכולות לשבת בשולחנות האלו". בנוסף לתחום המנהיגות, מובילה ענת גם נושאים של העצמה והשראה, "כדי לעודד נשים להגיע למשרות ולמקומות נוספים, אנו מביאות במהלך השנה הרצאות של נשים מעוררות השראה כמו רונה רמון ז"ל, לינוי בר-גפן, צופית גרנט ועוד".

ענת, שנמצאת בתפקיד מעל ל-4 שנים, מספרת שלקחה אותו מלכתחילה כי הנושא מאוד חשוב לה, "קהילה וחברה לא תצליח אם לא תהיה שוויוניות. לא תיתכן חברה נכנוה אם 50.7% מהאוכלוסייה לא מקבל ביטוי ראוי או הזדמנות שווה להעניק מיכולתיו. הצלחנו להכפיל יותר ויותר את מספר הנשים במליאת המועצה והדרך עוד ארוכה, תקרית הזכוכית עדיין לא נופצה".

 ענת עם פורום נשות אשכול

בהמשך לאירועי יום האישה, נערך ביום רביעי במועצה האזורית שער הנגב ערב הוקרה למנהיגות פורצות דרך ומחוללות שינוי. אחת הנשים שקיבלו הוקרה בטקס זה היא אורלי דורון מקיבוץ כפר עזה. אורלי קיבלה אות הוקרה בקטגוריית "עשייה משמעותית" על שם מרווה מייזלס ז"ל.

בסיבות לבחירתה נכתב: "מעבר לפעילות ההתנדבות שלה בתוך קהילת כפר עזה, היא פועלת במקצועיות ונתינה אינסופית כמטפלת הידרו-תרפיסטית מזה 20 שנה במרכז ההידרותרפי בשער הנגב, ושותפה באופן מעשי בהטמעת הערך העליון שמטרתו לחזק את הסובלנות לאחר ולשונה, ולתת לכל אדם הזדמנות לחיות חיים באיכות טובה יותר. אורלי מרכזת את פעילות ההתנדבות במרכז, ויזמה לפני יותר מעשור ביחד עם צוות המרכז את קייטנת "שמים במים" לילדים על הרצף האוטיסטי. ברוח המיוחדת שלה, היא סוחפת אחריה, מקנה שיטות והרגלים שהפכו לדרך ומקום במרכז. בשלוש השנים האחרונות, אורלי אף שותפה במיזם 'עמית בכפר' להקמת בית לחיים לאנשים עם אוטיזם שיוקם בקיבוץ כפר-עזה. גם בפרויקט הזה אורלי פועלת במלוא הנתינה והמסירות, במטרה לספק לדיירים את החום והאהבה שהם זקוקים להם".

במעמד הטקס נאמה אורלי ואמרה: "הקרבה של הטקס ליום האישה הבינלאומי הוא לא עניין של מה בכך. יום האישה הוא יום בו כולנו צריכים לזכור ששוויון זכויות והזדמנויות הם לא דבר מובן מאליו, ועל כן חובתנו כחברה בעלת ערכים ומוסר להיות ערניים לסובבים אותנו, לתת משמעות לחיינו ולשאוף תמיד לחיות את החיים במלואם, בדרך הטובה והמכובדת ביותר".

צילום: גבע רונן

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: