לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

"ואהבת לרעך גם אם הוא לא כמוך": שבוע הסובלנות והגאווה בשדרות

השבוע מתקיים בעיר שדרות שבוע הסובלנות והגאווה, במסגרתו נערכים מגוון רחב של אירועים הקשורים בנושא, מאירועי תרבות עד מסיבות ומנות ספיישל בעסקים ברחבי שדרות והסביבה(צילום:מערכת העוטף)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

השבוע נערך שבוע הסובלנות והגאווה בעיר שדרות, המתקיים בשיתוף אגודת הסטודנטים של מכללת ספיר ומופק על-ידי סטודנטים מהמכללה. במהלך השבוע נערכו מגוון רחב של אירועים הקשורים בנושא, מאירועי תרבות עד מסיבות ומנות ספיישל בעסקים ברחבי שדרות והסביבה.

אחת ממפיקות האירוע היא יובל אריאל, בת 26, סטודנטית לקולנוע שנה ד' במכללת ספיר, "אני מתעסקת הרבה בתפקידי הפקה ובימוי, ובגלל זה עולם ההפקה קורץ לי. זה היה מאוד מאתגר כי ידענו שאין לנו תקציב, וחשבנו שבעייתי לקדם שבוע מסוג זה בעיר שהצביון שלה הוא די דתי, אבל אני אוהבת לאתגר את עצמי והחלטנו ללכת על זה".

יובל מספרת שצוות האירוע ישב ביחד וחשב איך אפשר להפוך אותו לאפשרי, "הבנו שאנחנו צריכים לשנות קצת את הקטע של ההפקה, ומה שאנחנו רוצים לעשות בגבולות של התקציב שבטוח לנו, והתחלנו לעבוד. המטרה שלנו היא לתווך לקהל השדרותי את הנושא בצורה קצת אחרת. רצינו שזה לא ייראה כמו משהו עם אקט מחאתי שבא לעשות דווקא, כמו ששומעים הרבה ביקורת על אירועים כאלה בירושלים, אז מאוד ניסינו לקיים אותו מהמקום התרבותי ממנו אנחנו מגיעים".

ביום ראשון התקיים אירוע הפתיחה ותחרות נושאת פרסים במסגרתה הוקרנו סרטי סטודנטים בנושא גאווה וסובלנות. בין הסרטים שהוקרנו באירוע היה הסרט "לאהוב בקושי" שכתב וביים נדב משעלי, בוגר החוג לקולנוע במכללת ספיר, "מדובר בסרט קצר שביימתי וכתבתי במסגרת השנה השנייה ללימודים. הוא מספר על נער צעיר, פעיל בתנועת בני עקיבא, שאימא שלו מנסה לשדך לו בחורות עד שהוא מצהיר בפניה שהוא נמשך לגברים, מה שבעצם ממוטט את עולמה של אימו. בתוך הסרט יש גם את הסיפור שלה לצד הסיפור שלו על ההתמודדות הזו עם הנטייה המינית ועם הדת, עם הרצון גם לרצות את אלוהים אבל גם מהמקום הזה של לחיות את האמת הפנימית שלך".

נדב מספר שהסרט הוצג גם בפסטיבל הקולנוע הגאה בתל אביב, וגם בפסטיבלים בעולם בהם השתתף יחד עם סרט הגמר שלו משנה ג', "עד היום יוצא לי להקרין אותו בכל מיני מקומות, לדבר ולעורר שיח סביב הנושא הזה שהוא מאוד חשוב בעיניי". לגבי קיום האירוע בשדרות, לדברי נדב מדובר בנושא שנטמע בעיר בהדרגתיות, "האוכלוסייה פה יותר מוכנה להכיל את העניין, גם עם כל הקושי שלה לקבל את הנושא הזה. החשיפה של אירוע כזה בקנה מידה תקשורתי היא מאוד חשובה, ואני מאמין שזה יפרח ויתקדם לאירועים נוספים ובטוח זה יקרה גם בשנה הבאה".

אירוע סרטי הסטודנטים פתח את שבוע הסובלנות והגאווה בעיר. בהמשך השבוע התקיימו אירועים נוספים כגון פאנל בנושא קהילת הלהט"ב, הקרנה בסינמטק של הסרט הבלגי "הנערה", יריד דוכנים העוסקים בגאווה וסובלנות, הופעות חיות ועוד.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: