לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

ה'תנועה החדשה' בשומר החדש תערוך את וירטופסח, מחנה פסח וירטואלי הראשון מסוגו בארץ

נגיף הקורונה הביא לביטול כל מפעלי הפסח ופעילויות החינוך הבלתי פורמלי. למרות זאת, ה'תנועה החדשה' ערכה התאמות חינוכיות וערכיות בהתאם להנחיות ולילדים המסתגרים בבית. בתנועה הוחלט כי חשוב להמשיך את מסורת מחנות פסח באופן מקוון, והוחלט לייצר מחנה פסח בדרך קצת שונה - 'הוירטופסח' מחנה פסח מקוון, על מנת להמשיך ולשמר את הזיכרונות והחוויות הבלתי נשכחות עבור החניכים

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

נגיף הקורונה הביא לביטול כל מפעלי הפסח ופעילויות החינוך הבלתי פורמלי. למרות זאת, ה'תנועה החדשה' ערכה התאמות חינוכיות וערכיות בהתאם להנחיות ולילדים המסתגרים בבית וממשיכה להפעיל את 25,000 חניכיה באופן מקוון יום יומי. בתנועה הוחלט כי על אף הקורונה חשוב להמשיך את מסורת מחנות פסח באופן מקוון, והוחלט לייצר מחנה פסח בדרך קצת שונה - 'הוירטופסח' מחנה פסח מקוון על מנת להמשיך ולשמר את הזיכרונות והחוויות הבלתי נשכחות עבור החניכים.

מחנה הפסח בפורמט ראשון מסוגו יתנהל כולו בצורה וירטואלית בתוך המרחב הביתי של החניכים, כך שיעמוד בכל הדרישות הקפדניות של משרד הבריאות ומשרד החינוך. מדובר במחנה ארצי, בו חניכי וחניכות התנועה מכל רחבי הארץ ייקחו חלק פעיל ויתנסו במגוון שלם של פעילויות, החל מבנייה מחנאית, דרך בישולי שדה ועד לניווט טיולים בארץ, ותחרויות בין הקבוצות במועצות השונות. המחנה יתקיים בין התאריכים 5-6.4. ההרשמה וההשתתפות חינמית. המחנה מיועד לחניכי כיתות ד'-ח' וידריכו אותו חניכי השכבות הבוגרות – המד"צים, הגרעינרים והצוותים הנוספים.

שירי ארדיטי נחום, מנהלת התנועה החדשה בשומר החדש: "בימים אלה התנועה החדשה כמו יתר השותפים במרחב נדרשת לייצר פלטפורמות אשר ימשיכו את הפעילות החינוכית הקהילתית באופן מותאם למצב. וירטופסח הוא תוצר ישיר של תנועה בעלת מסורת ושורשים עמוקים שלא מוכנה לוותר על החוויה המשמעותית כמו שנוצרת במחנה פסח תנועתי, לצד התחדשות יציאה מהקופסה ורצון לנוע כל הזמן יחד עם הילדים הנוער והקהילות. זהו מיזם ראשון מסוגו וייחודי בעולם תנועות וארגוני הנוער מבית היוצר של מחלקת ההדרכה שלנו. בימים אלה התנועה מפעילה מאמץ משמעותי להמשיך לקיים פעילות סדורה ככל הניתן. אנו מפעילים יחד עם שותפינו במועצות האזוריות סניפים וירטואליים הממשיכים את הפעילות הקבוצתית היישובית והמועצתית. אני מאמינה כי לנו כתנועה הפועלת בחלק עיקרי מתוך המרחב הכפרי יש תפקיד משמעותי ביצירת וחיזוק החוסן הקהילתי במרחבים אנו פועלים".

פרטים נוספים על המחנה בעמוד הפייסבוק של התנועה החדשה: https://www.facebook.com/tnuahadasha/

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: