לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

דבוראים ליום אחד – קיבוץ יד מרדכי בחגיגת פורים בלתי נשכחת

בפורים הקרוב פותח קיבוץ יד מרדכי את שעריו לחגיגות מתוקות מדבש! אז מה בתוכנית? עמדת תחפושות "מסע בזמן" וביקור במרכז הטכסטולוגיה | "יוצרים זכרונות מתוקים" סט צילומים מיוחד | עמדת איפור | עמדת תחפושות "דבוראי ליום אחד" ופעילות בבית הדבש והדבורה | סיור בטרקטור הקיבוצי. 9.3 10:30-14:00, 10-11.3 12:00-16:00 (צילום: תיירות יד מרדכי)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

קיבוץ יד מרדכי פותח את שעריו לקהל הרחב לחגיגת פורים שתעניק למבקרים הזדמנות נדירה להפוך לחלק מהקיבוץ ליום אחד, להתאפר כמו דבורים ולהצטלם למזכרת, יחד עם הפעילויות המוכרות והאהובות של יד מרדכי. אז מה מחכה לנו?

"דבוראי ליום אחד": בעמדת תלבושות שתיפתח במיוחד לחג הפורים, יוכלו המבקרים ללבוש תלבושת אמיתית של דבוראי ולהצטלם איתה ביחד עם כוורות צבעוניות.  לאחר מכן ימשיכו המשתתפים לפעילות בבית הדבש והדבורה, שם יצפו בכוורת אמיתית, ילמדו על סביבת חייה של הדבורה ויטעמו דבש טרי- דבוראי מנוסה יפתח בפני המשפחות כוורת ויספר על בגדי העבודה המיוחדים שלו, מבעד לקיר זכוכית, וידגים כיצד פועלת הכוורת מבפנים. במהלך הפעילות הילדים יכינו נרות מדונג דבורים וכמובן יקנחו בטעימות דבש.  בסיום הפעילות בבית הדבש ימתין למבקרים הטרקטור הקיבוצי , רתום לעגלה שיסייר בקיבוץ במהלכו ילמדו המבקרים על הרפת ותהליך החליבה, גידולי השדות והפרדסים וישמעו בתחנות הללו את סיפורו של יד מרדכי.

"מסע בזמן": לצד הפעילות במרכז הטכסטולוגיה יוכלו המבקרים לנסוע בזמן ולהפוך לחלוצים ליום אחד. לרשותם של המבקרים יעמוד מחסן תלבושות עם בגדי חלוצים איתם יוכלו להתחפש יחד עם חפצים מימי קום המדינה, ללמוד על הטכנולוגיות השונות ששימשו את החלוצים ואף להצטלם למזכרת. בבית האוסף "קיבוץ של פעם"- יכירו הדורות הצעירים היכרות עם סוג אחר של טכנולוגיה, כזו שאינה דורשת מטען, אין לה שלט וגם לא מסך טאצ'. במרכז האוסף קיבוץ של פעם ייחשפו המבקרים ל"גאדג'טים" בתחומי החלקאות וחיי היום יום  בהם השתמשו החלוצים שהקימו את יד מרדכי.

יוצרים זיכרונות מתוקים: בסט צילומים חגיגי שיוקם במיוחד לקראת פורים, יוכלו המשתתפים בפעילויות לתעד את ביקורם ביד מרדכי. לרשותם של המבקרים ייעמדו תחפושות שונות וכדי להשלים את החוויה, יוכלו להגיע לעמדת איפור שתוקם במיוחד לחגיגות פורים.  לאחר ההכנות יוכלו המבקרים להצטלם לבושים ומאופרים על רקע כוורות צבעוניות, כדי חלב ופרחים שישלימו את המזכרת ויהפכו אותה לבלתי נשכחת.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: