לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

ב26 למאי מקבלים את פסטיבל "מדרום" בשקיעה, לשלושה ימים של שכרון חושים

תושבי העוטף מוזמנים זו השנה התשיעית לפסטיבל מדרום לאמנות בינתחומית, הפתוח לקהל הרחב. חגיגה של תאטרון, פרפורמנס, מוסיקה, מחול, וידאו, אמנות פלסטית, אופנה וקולינריה, באופקים וללא תשלום! מי שהיה פעם אחת, לא יכול שלא לחזור, ומי שעוד לא היה, הוא הרבה יותר ממוזמן (צילום:פסטיבל קולנוע דרום)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

פסטיבל מדרום, הוא פסטיבל ייחודי השואב השראה, מתכתב ומגיב לעיר בה הוא פועל, אופקים, מתוך הכרה במשאביה של העיר – המבנה והפריסה הגיאוגרפית, מוסדות ומבני הציבור בעיר, פארקים ושטחים ציבוריים, הקהילות והפרטים המרכיבים את העיר.

בשנה ה-9 שלו הפסטיבל עומד בסימן שפע ההון האנושי, מקור אינסופי להשראה ולחיבור ולחגיגת השפע שיש לעיר אופקים ולקהילה שלה להציע ומזמין את הצופים להכיר בפוטנציאלים ובהזדמנויות העומדים בפנינו ולהביט באופן שונה או חדש על מציאות חיינו. שפע אירועים חדשים נוצרו לעיר, פורמטים שלאור הצלחתם אנחנו ממשיכים לפתח, ומופעים, אמנים וחוקרים שמגיעים מכל הארץ,  ממיסים את הגבולות בין התחומים עצמם, ובין האמנים והקהל.

הפסטיבל יפתח במרכז היזמות הWidiz עם אירועים מקוריים שנעשו עם ובהשראת התושבים, ושני הערבים הנוספים יתחוללו בבית הטורקי, ובמרחב הקסום שסביבו.

האירועים הם אמנם ללא תשלום, אבל לחלקם יש להירשם מראש.

אז מתי? בעוד 10 החגיגה מתחילה 26-28: במאי, בשעות בין הערבים, מקבלים את השקיעה בשלושה ימים של שכרון חושים. וזה לא רק המקומות הקסומים בהם האירועים מתקיימים, ולא רק התכנים שמופלאים אלא בעיקר החיבור שנעשה בין עיר, קהילה ואמנים.

השנה פתחנו עם פרוייקט חדש של שהות אמנים בעיר – שתוצריו יחשפו באירוע הפתיחה, רשומון רכבת – שיתעד לייפ את המתרחש בתחנת אופקים, וממשיכים עם פרוייקט 7 בום – בבתי העסק  - 7 סבבים של 7 עבודות אמנות, באורך של עד 7 דקות, ב7 בתי עסק, לקהל של 7 אנשים, וחונכים מסלול חדש: ארוחה ב7 מנות – סיור אמנותי קולינרי בבתי בשלניות מקומיות. השנה נחגג את שפע היצירה של חברי פואטיפריה עם מופע מקורי בשיתוף עם להקת ע'גור, ומעגל מוסיקה של קבוצת כולנא... אל כל העושר הזה מצטרפים אמנים נפלאים כמו המוזיקאית הבינלאומית ויקטוריה חנה ועוד.

אנחנו מאד גאים בתוכנית של הפסטיבל, שבתנאים הנוכחים קיומו הוא בגדר נס, באמנים ובסטודנטים שלנו ממכללת ספיר שמפיקים את האירוע במסגרת פרוייקט הגמר שלהם.

מוזמנים לעיין בתוכניה, בלינק https://bit.ly/2vNV0Vm

לסמן ביומן, ולבוא

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: