לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

ארגון ארץעיר והרשת באר שבע מציגים: חנוכ'קטע 2019- הדלקת נר אחרון של חנוכה עם קטע!

נר שמיני של חנוכה - 40 בתים, הדלקת נרות משותפת עם קטע, טעימות יין, סדנאות, מופעים אקוסטיים, יריד דוכנים, שעת סיפור, חידונים לכל המשפחה ועוד. יום ראשון 29/12, ברחבי העיר באר שבע (צילום: באדיבות הרשת באר שבע)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

אירועי חנוכ'קטע בהובלת הרשת באר שבע מבית ארץעיר, חוזרים זו השנה רביעית ומציעים הדלקת נרות בקהילה עם קטע. האירועים יתקיימו בבתי תושבים ובמרחבים קהילתיים ויכללו סדנאות, מופעים מוזיקליים, פעילויות לכל המשפחה ואירועי תוכן נוספים. בין המארחים: תושבים ותיקים וצעירים, מרחבים קהילתיים כגון מרחב הורים וילדים, החווה העירונית "שבועת האדמה", בר הביאליק 26 ועוד. אירועי חנוכ'קטע נולדו במטרה להחזיר את המסורת של הדלקת נרות קהילתית ולחבר בין תושבים בעיר. 

במסגרת אירועי חנוכ'קטע כל מארח מייצר את התוכן שהוא רוצה – תערוכה, הופעה, סדנה, הרצאה, ערב סיפורים וכל רעיון אחר, מקורי או מופרך. הפסטיבל נותן את האפשרות לתושבים ליצור את התרבות שהיו רוצים לראות בעיר ולקדם רעיונות ויוזמות. 

בן מורג, מוביל הרשת וממייסדי האירועים: "אירועי חנוכ'קטע מחזירים את המסורת הפשוטה והחמה של הדלקת נרות ומאפשרים מפגש וחיבור קהילתי אותנטי. אנחנו מאמינים שכתושבים, יש לנו את הזכות והחובה ליצור את אלטרנטיבת החיים בה אנחנו רוצים לחיות: עיר תוססת, צבעונית ומלאתחיים והתרחשות. באירועי חנוכ'קטע הבתים והמרחבים הקהילתיים הופכים להיות שוקקים ומעניינים, כשעשרות אנשים יוצרים זאת יחד בלי חברת הפקה, בצורה הכי קהילתית ומקומית שיש".

אורי כרמל, מנכ"ל ארץעיר בירך על היוזמה ואמר: "אירועי חנוכ'קטע הם  דוגמא מצוינת לתושבים שלוקחים יוזמה ופועלים כדי לקדם את העיר שלהם בעצמם. מאות התושבים המקומיים שמגיעים לאירועים כל שנה מוכיחים איך קהילה יזמית ומחוברת יוצרת מציאות וסביבת חיים עירונית קהילתית משגשגת".

בין האירועים: מופע אקוסטי וסיפורי מסע, סדנת ראפ ופריסטייל למתחילים, הדלקת נרות בטבע בחוות בארי, סדנת טעימות יין, ערב שירה והקראת קטעים, יום אקשן ברובע האמנים, ערב מרקים, סדנת סריגה, הקרנת סרט, סדנת יצירה בשימוש חוזר, הדלקת נרות באווירת קיימות ועוד.

האירועים פתוחים לקהל הרחב, ללא תשלום ובהרשמה מראש.

לפרטים  מלאים אודות האירועים ולהרשמה:

https://www.coing.co/Hanukketah_4_alternative

"הרשת: באר שבע" היא קהילה מבית "ארץעיר", ארגון הפועל לפיתוח קהילתיות עירונית ב 33ערים ברחבי הארץ באמצעות קהילות, יזמות ותעסוקה. "הרשת: באר שבע" מונה מאות צעירים וצעירות מהעיר.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: