לפרסום חייגו: 050-5788255

תרבות ופנאי בהעוטף

תרבות ופנאי

"מסע בין כוכבים - צופים לשמיים" - הנגב מציין את יום הולדתו ה-65 של אילן רמון ז"ל

ב20.6 יתקיים לראשונה בשיתוף עם קרן רמון אירוע "מסע בין כוכבים" לציון יום הולדתו ה-65 של אילן רמון ז"ל ב-13 מוקדים בו זמנית מהגולן ועד אילת. מדובר באירוע חינמי שמסגרתו יתקיימו מגוון פעילויות אסטרונומיה ותצפיות כוכבים לכל המשפחה (צילום: יובל פדר)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

ארגון אשכולות וקרן רמון, בשיתוף החברה למתנ"סים ומשרד החינוך, יחנכו לראשונה את אירוע "מסע בין כוכבים- צופים לשמיים", פעילויות אסטרונומיה ותצפיות כוכבים למשפחות במוקדים שונים ברחבי הארץ. בין המוקדים באזור הדרום: פארק חצרים, חניון אום דראג' שבדרום הר חברון וגן הפסלים שבמצפה רמון. בין האירועים: פעילויות להיכרות עם דמותו של אילן רמון, הדרכות בנושא אסטרונומיה וכוכבים בהווה ובעבר, תצפיות כוכבים, סיפורים ומיתוסים, הפעלות למשפחה ועוד.

ביום חמישי ה-20/6, יום הולדתו של אילן רמון - האסטרונאוט הישראלי הראשון, ירימו את ראשם אלפי ילדות, ילדים והוריהם, למפגש קסום עם כוכבים וסיפורו המופלא של אילן רמון ז"ל, זאת במסגרת אירוע "מסע בין כוכבים- צופים לשמיים" במוקדים ברחבי הארץ.  

"מסע בין כוכבים" הינו פרויקט משותף של אשכולות- פורום מרכזי הסיור והתודעה של ישראל, ושל קרן רמון ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל, שיתקיים השנה בשיתוף החברה למתנס"ים והאגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, לראשונה, במטרה לעודד צעירים לחקור ולהכיר את תחומי המדע והחלל, תוך היכרות ולמידה של אהבת הארץ. במסגרת שיתוף הפעולה צוותי הדרכה של אשכולות, בשיתוף קרן רמון, יפגשו את המבקרים במגוון המוקדים בדרום לפעילויות אסטרונומיה ותצפיות כוכבים מודרכות. בפעילויות ילמדו המשתתפים על מורשתו של אילן רמון, דמותו וערכיו, יחשפו לעולם האסטרונומיה, יצפו בכוכבים, יזהו גרמי שמיים וישמעו סיפורים ומיתוסים שנוצרו לאורך השנים.

אדיר וישניה, מנכ"ל ארגון אשכולות: "נרגשים לקדם פעילות חווייתית ומעשירה לקהילה ולמשפחה שתנייד את עיניהם של הילדים ובני הנוער מהסמרטפונים לשמיים, ותעודד סקרנות ולמידה חוייתית לעולם נסתר ומרתק של כוכבים ואסטרונומיה המשפיע על חיינו לאורך דורות. אילן רמון חלם והגיע למרחבים חדשים, וכבש את ליבנו באישיותו ובמידותיו. החיבור בין אשכולות לקרן רמון טבעי לאור ערכים משותפים- מצויינות, מנהיגות ואהבת הארץ והאדם".

רן לבנה, מנכ"ל קרן רמון: "תצפיות כוכבים הם אחד האמצעים הטובים ביותר לקרב ילדים ובני נוער למדעים, מקסים לערוך לראשונה ביום הולדתו של אילן רמון אירוע ארצי בפריסה ארצית. גם לדבר על אילן וסיפורו הייחודי וגם לעורר השראה בקרב רבבות".

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: