לפרסום חייגו: 050-5788255

ספורט בהעוטף

ספורט בעוטף עזה

צה"ל ועיריית שדרות עשו היסטוריה: אליפות צה"ל למפקדים התקיימה בעיר

ביום שני השבוע התקיימה אליפות צה"ל למפקדים בראשות ראש המטה הכללי, רא"ל אביב כוכבי, לראשונה מחוץ לבסיסי צה״ל, בעיר שדרות. ראש העיר, אלון דוידי, רץ עם הרמטכ"ל, עם מפקד פיקוד הדרום, האלוף הרצי הלוי ועם מאות קצינים. גם אוהד בן-ישי, הפצוע הקשה ביותר ממבצע "צוק איתן" רץ יחד איתם. דוידי: "ביטחון והתיישבות הולכים ביחד, תודה לרמטכ"ל על ההחלטה לקיים את האליפות בשדרות" (צילום: גולן סבג, דו"צ ודוברות עיריית שדרות)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 29, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

אירוע אליפות צה״ל למפקדים מתקיים באופן מסורתי 19 שנים, מאז חידושו בשנת 2000. השנה נערך לראשונה האירוע בעיר שדרות, לאות הוקרה לתושבי העיר וכלל תושבי העוטף, המפגינים חוסן אזרחי ולאומי מעורר הערכה ולחיזוק הקשר שבין צה״ל ופיקודו הבכיר לבין התושבים עליהם מגנים לילות כימים במערכות השונות.

במסגרת האליפות התאמנו מפקדים בכירים מדרגת סגן-אלוף בתפקידים מבצעיים, ועד לאלופים, בענפי ספורט שונים, ביניהם: ריצה, ניווט, תחנות כוח, טריאתלון, ספינינג, שחייה, פילאטיס וקרב מגע. בסיום האליפות התקיים טקס הענקת פרסים ליחידות הזוכות באליפות צה״ל בכושר קרבי שהתקיימה לפני כשבועיים.

אליפות צה״ל למפקדים היא פעולה אחת מיני רבות, אותן יזם מערך הכושר הקרבי, במטרה לשפר את הבריאות והכשירות הגופנית של משרתי צה״ל. טרם היציאה לריצה, התכנסו כלל הרצים במתחם מגרשי הספורט הסמוכים לבריכה.

הרמטכ"ל, רא"ל כוכבי, אמר לקצינים: "אי אפשר שלא לחוש את רמת החיבור והמחויבות שיש בנינו לבין עם ישראל ואלו שנמצאים בחזית, ושדרות היא בחוד החנית של החזית הזאת. אנחנו נתאמץ ונשתדל לעשות כל מה שרק אפשר כדי להמשיך ולשפר את הביטחון ואת תחושת הביטחון. הגיבוי, החיזוק, התמיכה וחופש הפעולה שאתם מקנים לנו מאוד משמעותיים".

הרמטכ"ל הזמין את ראש העיר, אלון דוידי, לברך. דוידי שר היום יום הולדת לאוהד בן-ישי שחגג באותו יום 25 שנה להולדתו. "אני רוצה להגיד לך תודה רבה, כי בזכותך ובזכות החברים שלך, נהנינו משקט של כמעט 4 שנים", אמר דוידי לבן-ישי והוסיף: "במדינת ישראל יש את מושג של ביטחון והתיישבות, מה שקורה פה מאז צוק איתן זה פלא לא נורמלי. רק בשבוע שעבר התבשרנו שבשדרות גרים קרוב ל-30,000 איש. יש עוד נתונים רבים שמוכיחים שעם ישראל יודע לנצח וזה הניצחון הגדול שלנו. אנחנו אוהבים את חיילי צה"ל ומודים על כל מה שאתם עושים למעננו".

דוידי גם ציין: "זכות גדולה נפלה בחלקנו להיות העיר הראשונה שמארחת את אליפות צה"ל למפקדים. אני מודה לרמטכ"ל על היוזמה ומודה לכל הקצינים שהגיעו להכיר את עירנו היפה. ביטחון והתיישבות הולכים ביחד ונמשיך לשתף פעולה עם חיילי ומפקדי צה"ל שמגנים ושומרים עלינו כל השנה".

בסיבובי הריצה בין רחובות העיר הצטרפו לקצינים תלמידי המקיף הכללי ע"ש גוטוירט עם המנהל, אדי דגן, ובמהלך הריצה פגשו הקצינים את ילדי הגנים עם דגלונים וחולצות לבנות.

בטקס הענקת הפרסים העניק הרמטכ"ל מגנים לדוידי ולמנכ"ל העירייה, טל טורן. בטקס נכחו גם ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, וסגן ראש עיריית שדרות, אלעד קלימי.

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: