לפרסום חייגו: 050-5788255

ספורט בהעוטף

ספורט בעוטף עזה

מיישוב בעוטף עזה לרכיבה מסביב לעולם

תכירו את עומר שפירא בת ה-24 מעין הבשור, ההבטחה האולימפית של ישראל באולימפיאדת טוקיו 2020. בחודש הבא תשתתף בפסטיבל האופניים הבינלאומי "גראן פונדו ערבה", אירוע הדגל לרוכבי אופני כביש

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

צליל דיבקר

בת 28, נשואה + כלב, בעלת תואר ראשון בתקשורת ממכללת ספיר. נולדתי וגדלתי בקיבוץ בארי. כיום מתגוררת בנתיבות.

עומר שפירא בת ה-24 גדלה בעין הבשור שבעוטף עזה, ומתגוררת כבר שנתיים בג'ירונה שבספרד. בגיל 14, בהשראת אביה, נרשמה לחוג לרכיבת שטח בקיבוץ בארי. עד הגיוס עסקה בספורט בצורה חובבנית, אבל כשהגיע הרגע לבחור מסלול חיים - החליטה לבחור באופניים, "ברגע שקיבלתי החלטה להיות ספורטאית מצטיינת, היה לי ברור שאני עושה את זה הכי טוב והכי רציני. מאז אני חיה כספורטאית לכל דבר".

כשהשתחררה מצה"ל כספורטאית מצטיינת, נותרה ללא קבוצה, "למעשה זה מין מעגל סגור כי אין לך קבוצה, אין לך תוצאות ואין לך מה להראות לקבוצות אחרות". למזלה, הקמפיין האולימפי באותה השנה סידר לה כחברה בנבחרת ישראל כמה אפשרויות לצאת מהמעגל. שפירא לא פספסה את הצ'אנס, וסיימה במקום הרביעי לרוכבות צעירות בטור בגרמניה, במקום ה־12 באליפות אירופה וכך זכתה בכרטיס לאליפות העולם בדוחא בקטאר.

שבוע לפני אליפות העולם סבלה עומר מפרפורציה, חור בקיבה שבעקבותיו עברה ניתוח חירום. האירוע העמיד אותה בסכנת חיים ומנע ממנה להשתתף באליפות. דווקא אז, ממיטת החולים וכשהמחשבות על פרישה ממשיות מאי פעם, הגיעה נקודת המפנה, "בחור איטלקי ואוהב אופניים בשם ג'ספרדי ביאקני פנה אליי. הוא אמר שהוא מקים קבוצה של בנות צעירות עם פוטנציאל והציע לי להצטרף". העסקה לא כללה שכר כלשהו, גם התנאים היו מינימליים מאוד, אבל הם כללו כרטיסי כניסה לתחרויות הגדולות וחשיפה עולמית. לאחר לבטים, בחרה שפירא בקריירה מקצוענית, ועברה להתגורר עם בן זוגה בספרד.

שפירא מתאמנת בממוצע 15-20 שעות בשבוע על אופניים ומעידה שזו עבודה של 24 שעות, החלום שלה הוא להמשיך להתקדם ולהגשים את עצמה מיום ליום. בימים אלו היא מתאמנת לקראת מרוץ גראן פונדו הערבה התיכונה שיתקיים ב-1-2/3/19,"רכיבה עבורי זאת תחושה מוטרפת, לנשום אוויר ולהתמודד עם עצמך, עם אימונים במזג אוויר מטורף זה הדבר הכי טוב בעולם. הגראן פונדו ערבה היא תחרות חשובה שמתרחשת רק פעם בשנה. נקווה שהשנה היא תקדם את הנבחרת להשגת קריטריון אולימפי".

שפירא וחברותיה לנבחרת ישתתפו בגראן פונדו ערבה במרוץ UCI לנשים באופני כביש בשני מקצים, בהן ישתתפו נבחרות לאומיות וקבוצות נשים בקטגוריות עילית, כולל נבחרת ישראל (סה"כ 10 נבחרות- 7 מחו"ל ו-3 מהארץ). התחרויות מתקיימות לפי תקנוני ה- UCI והן מקנות ניקוד לדירוג עולמי לקראת אולימפיאדת טוקיו 2020. נותנת החסות הראשית לטור הנה "אתנה – הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל" בשיתוף מלא עם איגוד האופניים הישראלי וה- UCI (איגוד האופניים העולמי).

בתאריכים 1-2/3/2019 ייערך זו בפעם השביעית אירוע האופניים Gran Fondo Arava הבינלאומי, אירוע הדגל לרוכבי/ות אופני כביש (הכבישונים), המתקיים באזור הערבה התיכונה עם מסלולים חדשים ומאתגרים. בין המקומות שירכבו הרוכבים - מעלה עקרבים המיתולוגי, דרך השלום בערבה, המכתש הגדול, עיר אובות, מכרה אורון ומכרה צין ועוד. הערבה התיכונה מציעה לאורחי פסטיבל אופני הכביש לבחור ממגוון אפשרויות השינה: החל מקמפינג באוהלים בפארק ספיר ועד צימרים רבים ביישובי האזור.

לבירור פרטים נוספים והרשמה: https://granfondoisrael.com

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: