לפרסום חייגו: 050-5788255

ספורט בהעוטף

ספורט בעוטף עזה

לקראת מרתון טבריה - כרמית לוי בן אדיבה ממושב ניר משה: "פתאום בגיל 13 הפנים שלי היו משותקות"

כרמית לוי בן אדיבה ממושב ניר משה, מאמנת אתלטיקה וריצה ומורה לחינוך גופני בשער הנגב, גדלה בנתיבות ובגיל 13 פתאום חצי פנים שלה, בצד ימין, הפכו משותקים. אני רק רציתי לרוץ, לנצח את העצב. את המראה החדש שבעקבותיו נאלצתי להחליף בית ספר, חברים ובעיקר לגרום לו להיעלם", היא מספרת. סיפורה המרתק של כרמית בראיון מיוחד, שכיום סימנה לעצמה יעד חדש - חצי מרתון במרתון טבריה ה-43 שיתקיים ב-3/1 בהפקת חברת מרתון ישראל (צילום: יניב בן אדיבה)

פורסם בתאריך:


נכתב על ידי

מערכת העוטף

haotef@gmail.com

www.haotef.co.il

כרמית לוי בן אדיבה ממושב ניר משה שבעוטף עזה, בת 40 נשואה+2, מאמנת אתלטיקה וריצה ומורה לחינוך גופני בשער הנגב, גדלה בנתיבות ובגיל 13 פתאום חצי פנים שלה, בצד ימין, הפכו משותקים - שיתוק בעצב הפנים.

"פאציאליס" כך הוא נקרא, הוא שיתוק עצב הפנים - מחלה שכיחה למדי הפוגעת בגברים ובנשים כאחד. השיתוק גורם לבעיות תפקודיות משמעותיות ועלול לגרום להפרעה קוסמטית. ברוב המקרים הסיבה לשיתוק אינה ידועה, והוא חולף מעצמו. רוב האנשים הלוקים בשיתוק כזה נאלצים להתמודד עם נכות פיזית וגם עם נכות פסיכולוגית- חברתית, בשל העובדה שהפנים שלהם קיבלו מראה חדש. נוסף על כך נלווים להפרעה הזאת עלייה ברגישות לחום, לקור ולריח, דיבור מעומעם ולא ברור ודמעות.

אחרי התייעצות עם רופאים נוירולוגים המליצו לה לעשות פעילות גופנית שתסייע בשחרור הפנים. במקביל המורה לחינוך גופני של קיבוץ סעד, החליט לאמץ אותה לקבוצה של שיעור חינוך גופני של הבנים וכרמית החלה לרוץ איתם ואחרי פרק זמן הפנים שלה חזרו לקדמותם. " אני רק רציתי... לרוץ... לנצח את העצב.. את המראה החדש שבעקבותיו נאלצתי להחליף בית ספר, חברים ובעיקר לגרום לו להיעלם" מספרת כרמית.

בתור נערה היא זוכרת שהשתתפה בתחרויות ובמרוצי שדה והגיעה למקומות ראשונים בארץ. כשהתגייסה לצבא הפסיקה לרוץ, לאחר מכן, נרשמה ללימודים, התחתנה וילדה 2 בנות – באותם השנים זנחה את עולם הספורט.

בשנת 2013 החליטה לעשות מהפך ולחזור למה שהגוף שלה מכיר: היא חזרה לרוץ, חזרה להתחרות, עשתה מרתונים והגיעה למקומות ראשונים, היא ידעה שתוכל לסמוך על הגוף שלה שיזכור.  

היא החליטה להתמקצע בתחום הספורט באופן מלא, וממשרה ציבורית הפכה להיות עצמאית, כשהפרנסה העיקרית שלה היא עולם הריצה והאימון. כרמית נרשמה ללימודי מאמני ריצה וכושר אתלטיקה, המשיכה להתחרות ובשנה שעברה נפצעה - בדרך לאימוני אולטרא מן קרעה גיד.

כרמית החלה מיד בשיקום וסימנה לעצמה יעד חדש - חצי מרתון במרתון טבריה ה-43 שיתקיים ב-3/1 בהפקת חברת מרתון ישראל. המטרה לשבור את השיא האישי שלה, של שנה שעברה, שעומד על שעה ו42 דק.

מרתון Winner טבריה הבינלאומי מציין השנה 43 שנה לקיומו והוא נחשב למרתון הוותיק בישראל, כאשר מקצה המרתון יתקיים במסגרת אליפות ישראל של איגוד האתלטיקההמרתון, הידוע בעולם כ-Sea of Galilee Marathon, יתקיים ביום שישי ה-3/1/2020 והוא יסמן את תחילתה של עונת המרתונים הבינלאומיים. השנה מחכים לכם 3 מקצים במרתוןWinner טבריה: מרתון מלא של 42.2 ק"מ, מקצה חצי מרתו לאורך 21.1 ק"מ ומקצה 10 ק"מ. המרתון צפוי לארח כ-7,000 רצים ורצות. זו השנה הרביעית שחברת מרתון ישראל מובילה, מפיקה ומשווקת את מרתון זה לצד עיריית טבריה

לפרטים ולהרשמה בקרו באתר: www.marathonisrael.co.i

תגובות

captcha
הקלד את המספרים שאתה רואה בתמונה: